Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

Banu Barlas

7 HAZİRAN HATIRASI

Çalışmadan, üretmeden,proje ortaya koymadan, başka partinin kötü gidişatından dolayı iktidar olacağını düşünen CHP'lilere 7 Haziran Hatırası için yazılmıştır.

26.04.2015 03:45:51 125229 Yazdır

Banu Barlas

CHP'li arkadaşların ve seçmen kitlesinin yoğun bir şekilde iktidar telaffuzlarını ve iktidar olacaklarına inanmışlıklarını görüyorum. Ancak bu inancın daha çok Ak Parti'nin aday listelerine olan tepkisinden alınan cesaretten kaynaklandığını da görüyorum. İnancın gücüne ve düşüncenin çekimine inanırım ancak evvela tevekkül gerekir. Tevekkül; "Sen elinden geleni yap, gerisini Allah'a bırak" demektir. CHP'nin elinden Ak Parti icraatlarını alkışlamaktan başka bir şey gelmedi hazar...

Ak Partiye alternatif tek bir hizmet partisi yoktur. Yine millitetçi, Atatürkçü, dindar, dinsiz, Alevi, Sünni, muhafazakar, liberal vb. tüm kesimleri kucaklayan ve toplumun genelinin ihtiyaç ve özgürlüklerine hitap eden tek parti  Ak Parti olmuştur. RTE kendi listesini tamamen geri çekmiş,aday belirlemeyi Davutoğlu'na bırakmıştır.Bu da mevcut kötü adayların elenmesini önlemiştir. Elenmeyen bu adaylar Ak Parti seçmeni tarafından yoğun eleştiri ve tepkilere sebep olmuştur. Partiden kopmalar olduğu doğrudur ancak bu kopma daha çok bazı üst düzey temsilcilerin kopmasıdır.Bu da maksimum % 10 luk bir düşüşe sebep olur. Aday listelerine önem vermeyen,Ak Parti'nin genel bilançosuna bakan kesim ise en az % 35 dir. HDP'nin barajı aşmaması halinde CHP'nin ölüsü-kemik oyu % 20 iken, Ak Parti'nin kemik oyu % 35 dir. Bu %35'e bir de listeden memnun olan kesimi eklerseniz Ak Partinin alacağı minimum oy % 40-42 arası olur.

Bu düşüşten CHP adına yararlanma şansınıza gelince; bu şansınızı alkışlarla kaybettiniz siz... Adaylara olan tepki Ak Parti seçmeninin zihniyetini değiştirmiyor zira. O kopmuş olanların tamamı RTE adı altında kurulan çeşitli derneklerde toplanmıştır ve en büyük 3 derneğin üye sayısı takribi 1 milyondur. Kaldı ki bu 1 milyon seçmen RTE nereyi işaret ederse oraya gider bunu bilin.Çünkü bu kopmuş insanlar için RTE tek liderdir yine de.

Son bir şey; bir başkasının ya da bir başka partinin düşüşü, sizin çıkışınız olamaz. Son derece başarısız bir seçim kampanyası düzenlediniz, kendinizi % 25 e hapsettiniz.HDP nin barajı aşması durumunda mevcut oranınızı bile koruma şansınız yok. Ak Partide her ne düşüş olursa olsun,hatta ve hatta Ak Parti tamamen kapansın,o taraftan size tek bir oy bile gelmez bilesiniz. İktidar olmak isteyen bir zihniyet bu söylediklerimin sebebini arar,sorgular ve bundan pay çıkarır. Tartışmak isteseydim sizin partinizin ve seçmeninizin sayısız olumsuzluklarına değinirdim.Sizleri ikna etmek,başka yöne çekmek gibi bir çabam hiç olmadı ve asla da olmaz. Ben herkesin düşüncesinin temsil edilmesinden yana olan özgürlükçü biriyim. Ancak iktidar söylemlerinizin tek sebebi,etrafınızda kendiniz gibi düşünenlerin dışında kimseyle muhatap olmayışınızdandır.Keza iktidar olamayışınızın yegane sebebi de bu olacaktır...

Banu Barlas Okumuş

iktidar seçim 2015
YORUMLAR
YORUM SAYISI: 1
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
  • Yazan : şeref kaya
    Tarih: 11.11.2015 21:34:21
    chp ve mhp başlarına vurmalı nerede hata yaptım dıye sorgu yapmalı
YAZARIN DİĞER YAZILARI
16.07.2018 » 15 Temmuz'dan Halk Ne Anladı?
27.06.2018 » AÜ Rektörü Mustafa Ünal Nereye Koşuyor?
10.06.2018 » ANTALYA DAN OKYANUS ÖTESİNE SELAM ÇAKMA DA TAMAM!
08.06.2018 » ADI FETÖ!
18.05.2018 » GELECEK NESİLLER İÇİNSE SEÇİM…
06.05.2018 » KİM MÜNAFIK?!
16.03.2018 » Erdoğan’ın Arşa Yükselen Bu Sesleri Duymaması Mümkün mü?!
12.03.2018 » O İŞ ÖYLE DEĞİL!
06.03.2018 » Ak Parti’de Tüzük İhlal Şöleni!
26.02.2018 » Antalya’da Ak Parti mi AKP mi Kazanacak?
 
 
 
 
 
yukari