Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

Yusuf Güden

24 HAZİRAN 2018 ASRIN SEÇİMİ

Nihayet CHP de Cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

11.5.2018 05:57:31 7847 Yazdır

Yusuf Güden

Nihayet CHP de Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Günlerce çatı adayı arayışlarını sürdüren CHP 11. Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ü planladı. Daha öncerki yazımda da belirttiğim gibi İP bu çatı aday förmülüne karşı çıkıp Cumhurbaşkanı seçimlerine kendi adayları Meral AKŞENER ile katılma kararı aldı. Bu karar ile yapılmak istenen Abdullah GÜL çatı formülü tutmadı ve çatı çöktü. İlk önce SP sonra İP ve nihayet CHP de Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladılar. HDP devamlı olarak ittifak çalışmalarının dışında kalmaya özen gösterdi. KANDİL DAĞI’ndaki PKK/YPG/PYD terörist başlarınında CHP ye yaptığı ittifakı kurun talimatıda bir işe yaramadı. Seçmen artık kimlerin kimlerle iş tutttuğunu görüyor ve seçimlerde bu oluşumlara asla izin vermeyecektir...

AK PARTİ ve MHP CUMHUR İTTİFAK PROTOKOLUNU YSK’na sundular. Böylece AK PARTİ VE MHP NİN ortak Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN oldu. BBP’ de bu ittifakı destekleme kararı aldı.Adalet Partisi Vecdet ÖZ’ü, Saadet Partisi Temel KARAMOLLAOĞLU’nu, İyi Parti Meral AKŞENER’İ, Vatan Partisi Doğu PERİNÇEK’i Halkların Demokrasi Partisi Selahattin DEMİRTAŞ’ı ve Cumhuriyet Halk Partisi de Muharrem İNCE’yi Cumhurbaşkanı adayı olarak (yüksek seçim kurulu) YSK ya baş vurdular.Günler süren çatı aday förmülünü hayata geçiremeyen CHP Genel Başkanı Kemel KILIÇTAROĞLU kurnazca bir hareketle Muharrem İNCE’yi Cumhurbaşkanı adayı göstererek siyasi rakibinden de kurtulmuş olacak. Cumhurbaşkanı seçilemeyen Muharrem İNCE milletvekilliğini de kaybetmiş olacak. Cumhurbaşkanlığı makamı kolay kolay vazgeçilecek bir makam değilken KILIÇTAROĞLU neden kendisi aday olmadı sorusuda cevabını kendiliğinden bulmuş oluyor. CHP+İYİ PARTİ+SAADET PARTİSİ VE DEMOKRAT PARTİ seçim ittifakı yaparak milletvekilliği seçimlerine katılacaklar.

24 HAZİRAN da yapılacak Cumhurbaşkanı adaylığı için YSK ya yedi (7) başvuru yapıldı. Recep Tayyip ERDOĞAN, Muharrem İNCE ve Selahattin DEMİRTAŞ partilerinin grup kararı ile, diğer adaylar ise 100.000 imza ile adaylık baş vurusu yaptılar. Seçime girecek Cumhurbaşkanı aday sayısnı YSK bir kaç güne kadar ilan edecektir. 100.000 imza toplayamayan adayın, adaylık baş vurusu düşecektir.
YÜZ YILIN SEÇİMİ 24 HAZİRAN 2018
24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri her anlamda yüz yılın seçimi olduğu gibi Türkiye’nin de seçimidir. 94 yılda yapılan 26 seçimden çok daha önemlidir. 26 seçim bir tarafa 24 Haziran seçimleri bir tarafa. Dünyanın gözü-kulağı bu seçimlerde olacaktır. 24 Haziran seçimlerini ve sonuçlarını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkeleri dikkatle takip edecektir. Adaylardan %50+1 oy alan cumhurbaşkanı seçilecek ve YSK nın resmi açıklamasının ardından seçilen Cumhurbaşkanı vakit geçirmeksizin hükümetini kurup çalışmalarına başlayacaktır. 24 haziran seçimleri çok önemlidir. Oy kullanmasamda olur diye düşünmek doğru değildir. Bir oyla seçimde kazanılır seçimde kaybedilir. Bu sebeple tüm seçmenleri şimdiden oylarını kullanmaları için mutlaka sandığa gitmeye davet ediyorum. 24 Haziran TÜRKİYE için bir milat olacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilecek ve yeni bir dünya kurulacaktır..

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kazanması durumunda ki ;kamuoyu yoklamaları onu gösteriyor başta yavru vatan KIBRIS olmk üzere AZARBAYCAN,FİLİSTİN,BOSNA, KATAR, RUSYA gibi dost ve kardeş ülkelerde sevinçle karşılanırken başta ABD ,AB ( NATO) ve İSRAİL’de şok yaşanacaktır. Çünkü bu şer odaklarının hesapları RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın seçimleri kaybetmesi üzerine yapılmıştı. Eski alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen ve her söylediğini yaptırmaya alışmış olan bu şer odakları iktidarı dizayn edemediği gibi artık muhalefetide dizayn edememiş ve Türkiye üzerindeki güçlerini de kaybetmeye başlamışlardır. 24 HAZİRAN GECESİ TÜM TÜRKİYE SEÇİMLERİN SAĞ VE SELAMETLE SONUÇLANMASIYLA HUZURA KAVUŞURKEN, SEVİNÇ VE COŞKUYLA O GECEYİ KUTLARKEN, TÜM DÜNYA IŞIKLARINI SÖNDÜRÜP HUZUR İÇİNDE UYKUYA GEÇERKEN, TEL AVİV’İN ,VAŞHİNGTON’UN VE BRUKSEL’İN IŞIKLARI SABAHA KADAR YANACAKTIR. Bu üç ŞER merkez Türkiye’ deki seçimlerden bekledikleri sonucu alamadıkları için büyük bir şok yaşayacaklardır.

CHP li seçmenler Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İNCE’ yi destekleyecektir ve bunun doğal sonucu olarakta milletvekili seçiminde de CHP MİLLEVEKİLİ listesinine oy vercektir. CHP li seçmenlerden beklenen budur ve böylede olmalıdır.

AK partinin Cumhurbaşkanı adayı olan ve halen bu görevi yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yerine getirebilmesi için meclis çoğunluğunuda elde etmesi gerekecektir. Yani Ak Partili seçmenler Recep Tayyip ERDOĞAN’a oy verirken milletvekilliği içinde AK PARTİ’ ye oy verecektir. BÖYLECE GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMETİ, GÜÇLÜ PARLEMENTO İLE YENİ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE DOĞACAKTIR. YENİ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN HAYDİ SANDIK BAŞINA..
Selam ve dua ile kalın sağlıcakla
Yusuf GÜDEN
24 haziran seçimleri cumhurbaşkanı adayları 2018
YORUMLAR
0
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15.12.2018 » GÖRÜNEN KÖYE KLAVUZ
13.4.2018 » AK PARTİ VE YEREL SEÇİMLER
20.3.2018 » NATO MÜTTEFİK Mİ, YOKSA....?
5.3.2018 0 » AFRİN'DEN KANDİLE
14.2.2018 » CHP NASIL İKTİDAR OLUR?!
14.2.2018 » SAADET PARTİSİ NEREYE KOŞUYOR?
 
 
 
 
yukari