Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

ÖMER HALİS DEMİR'İN HEYKELİ DİKİLDİ

Ömer Halisdemir'in, Mersin'e heykeli dikildi.

26.08.2016 19:22:21 92074 Yazdır

Ulusal
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra cuntacılar tarafından vurulan Astsubay Ömer Halisdemir'in, Mersin'e heykeli dikildi. Mersin'in MHP'li Toroslar Belediyesi, Ömer Halisdemir'i ölümsüzleştirmek için heykelini dikme kararı aldı.

Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın talimatıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli heykeltıraş ve 2 yardımcısı tarafından 13 günde tamamlanan 1.80 metre kaide, 2.80 metre vücut olmak üzere toplamda 4.60 metre yüksekliğindeki heykel,Şehitler Parkı'na dikildi.

‘ÖNCE HAYAL ETTİK, SONRA RESMETTİK'

Amaçlarının Ömer Halisdemir'i ölümsüzleştirmek olduğunu ifade eden Başkan Hamit Tuna, şunları söyledi: "Önce hayal ettik, sonra resmettik ve son olarak proje olarak tamamladık. Heykeltıraşımız 13 gün gece gündüz çalışarak tamamladı. 30 Ağustos gibi anlamlı bir günde önemli isim Ömer Halisdemir'in heykelinin açılışını yapacağız. Türkiye'de demokrasiye sahip çıkma adına, canını hiçe sayan bu güzel şahsiyeti ölümsüzleştirmek bizim için değerli. Bu topraklarda Türk milletinin varlığı bu tip insanların özverisiyle, can veren kan döken insanların sayesinde oluyor. Böyle kahramanlarımızı öne çıkartmak anlamında doğru bir proje yaptığımızı düşünüyoruz."

Haber Kaynağı:Banu Barlas
ömer halis demir darbe girişimi kalkışma
YORUMLAR
0
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
BENZER HABERLER
 
 
 
 
 
yukari