Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

Büşra Aydın

BEDENİME DOKUNMA!

Hiçbir çocuk, hiçbir kadın bedenine dair taciz veya tecavüzü hak etmez!

10.09.2018 05:59:58 24244 Yazdır

Büşra Aydın

Bir çocuğu düşünün; gözlerinde yaşama sevinci… Kin, nefret, kötülük, cinsellik bilmiyor. Ateşi var diye uyumuyorsunuz, terleyince sırtına havlu koyuyorsunuz, saçının teline zarar gelmesin diye gözünün içine, ağzından çıkacak tek bir kelimeye bakıyorsunuz.

Bir gün geliyor, senin bakmaya kıyamadığın, canından çok sevdiğin yavruna hiç bilmediği, görmediği, hayal dahi edemeyeceği çirkinlikler yaşatıyor. Sonra birileri çıkıyor; “Kader utansın”, “Allah bunlara akıl fikir versin” deyip geçiştiriyor!

Hiçbir çocuk, hiçbir kadın bedenine dair taciz veya tecavüzü hak etmez! Sorsan erkek kadına namusum der ama kendine ait olmayan başkalarının namusuna göz diker!

Yine sorsan erkeğe, bu iş tek taraflı değil, kadın olmadan erkek bu işi nasıl yapacak der ama kadının erkeğe taciz veya tecavüzde bulunma durumu fiziken zaten yoktur!
Namus deyince akla ilk kadın geliyorsa, namussuzlukları yapan nasıl erkek oluyor?! Bugün bir hayat kadınına bile namussuz diyemezsiniz! Çünkü hangi namussuzun yüzünden o duruma düştü bilemezsiniz. Haddiniz değil ama hepiniz namus bekçisisiniz!

Siz hiç yolda yürürken yanınızdan geçen arabalar bana asılır mı diye endişe ettiniz mi?! Ya gece markete, hastaneye, eczaneye gitmeniz gerektiğinde çıktığınızda... Kadınsanız her an her yerde taciz edilebilirsiniz. Siz istiyor musunuz, meyilli misiniz bakmazlar! Önemi de yoktur onlar için!

SUSMA
Bugün başkasının başına gelen, yarın senin başına gelebilir! Susmak suça ortaklıktır.

Büşra Aydın
tecavüz bedenime dokunma kadın hakları
YORUMLAR
0
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14.02.2018 » 14 Şubat Sevgililer Günü hikâyesi nedir?
28.05.2016 » Kıssadan Hisse
24.08.2014 » Kontrol Bizde Olmalı
01.08.2014 » Tamam mı, Devam mı?
30.06.2014 » ANLAYABİLİRİM
 
 
 
 
yukari