Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

Yusuf Güden

GÖRÜNEN KÖYE KLAVUZ

Okuyucularım hatırlayacaklardır. Bundan önceki yazımda Ak Parti Etimesgut’ ta henüz Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan yoktu.

15.12.2018 08:13:53 797145 Yazdır

Yusuf Güden

31 Mart 2019 da yapılacak mahalli idareler seçimleriyle ilgili siyasi partiler çalışmalarını hızlandırmaya başladılar. Ak Parti 25 Büyükşehir ve illerde temayül yoklaması yapmadan doğrudan belediye başkan adaylarını açıklamaya başladı. Şu ana kadar 60 Büyükşehir ve İl Belediye Başkan adaylarını açıkladı. İstanbul ve 20 ilin adayları henüz açıklanmadı. Ak Parti tüm ilçelerin ve 56 ilin (18 Kasım günü) temayül yoklamalarını yaptı. İlçelerin Belediye Başkan adaylarını Aralık ayında açıklayacağını düşünmekteyim.

Daha önceki yazımda belirttiğim gibi CHP Etimesgut’ ta adayını ön seçimle belirleyecek. Şu anda CHP deki belirsizlik devam ediyor ve Belediye Başkan adayını henüz ilan etmiş değil. İYİ parti’ de Belediye Başkan aday adaylığı resmi başvuru süreci henüz başlamış değildir. Yalnızca bir kişi İYİ Parti Etimesgut eski İlçe Başkanı Tansel GEYİK Etimesgut Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. İP’de yeni bir açıklama yapılmadı. Saadet Partisi ve Vatan Partisinde henüz hiç bir ses yok.

MHP aylar öncesinden Etimesgut’ ta Belediye başkan adayını zaten belirlemiş eylül ayı içinde ise kamuoyuna Belediye Başkanı Enver DEMİREL’ i ilan etmişti. Enver DEMİREL 2014 yılında da aylar öncesinden ilan edilerek seçim çalışmalarına erken başlamıştı. Bu seçimlerde de erken açıklanarak çalışmalarına çoktan başladı. MHP Etimesgut İlçe Teşkilatında da hareketlilik yaşandı. İlçe Başkanı ile birlikte sekiz yöneticisi Etimesgut Belediye meclis üyesi aday adaylığı için görevlerinden istifa ettiler.

Okuyucularım hatırlayacaklardır. Bundan önceki yazımda Ak Parti Etimesgut’ ta henüz Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan yoktu. Ak Partide Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeliği başvuru süreci 5 Kasımda başladı 17 Kasımda sona erdi. 18 Kasımda ise Türkiye genelinde temayül yoklaması yapıldı. Ak Parti Etimesgut’ ta Belediye Başkan adaylığı için 18 Belediye Başkan aday adayı başvuru yaptı. Yazımız yayına hazırlanırken Ak Parti de Belediye Meclis üyeliği için aday adayı başvuruları devam ediyordu. Ak Parti’ de yakından tanıdığım adaylar olduğu gibi ismini ilk kez duyduğum adaylarda var. Aday adayları arasında yakından tanıdığım yaklaşık 30 yıla dayanan dostluğum olan Fuat YILDIRIM en güçlü aday olarak öne çıkıyor. Fuat YILDIRIM siyasetten gelen bir ailenin ferdidir. Fuat YILDIRIM AK PARTİ nin kurucu İlçe Başkanı olarak görev yaptığı 4 yıl içerisinde Ak Partiye ilk Belediye Başkanlığını kazandıran kişidir. Ak Parti Ankara İl Başkanlığında çeşitli görevlerde bulunmuş ve halen Ak Parti Etimesgut Belediye Meclis üyesidir. Kendisini dik duruşu ve verdiği sözü tutan yapamayacağı işe söz vermeyen tecrübeli bir kişi olarak tanırım. Fuat yıldırım hem yerlidir hem de millidir. Yani Fuat YILDIRIM Angara’ lı dır, Etimesgut’ lu dur. Kanımca Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL’ e en ciddi rakip olacak kişidir. Ak Partinin Belediye Başkan Adayı Fuat YILDIRIM olursa ki: öyle hissediyorum Etimesgut’ ta ciddi bir mücadeleye şahit olacağız kanaatindeyim.

GÖRÜNEN KÖYE KLAVUZ.
Okuyucularımız gene hatırlayacaklardır. CHP, İP, SP ve HDP seçim işbirliği yapmak için görüşmeler yaparken aylar öncesinden siyasi partilerin mutlaka işbirliği yapacaklarını yazmıştım. MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ Eylül ayında mutlaka cumhur ittifakının mahalli idareler seçimlerinde de İttifakın ruhuna uygun işbirliğinden bahsetmiş bunun zorunlu olduğunu dile getirmişti. Şahsen bende AK PARTİ MHP ittifakının kaçınılmaz olduğunu ve mutlaka olması gerektiğini yazımda belirtmiştim. O günlerde bu yazımdan dolayı gönül koyan dostlarım oldu. O günden bu güne ne değişti? 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde AK PARTİ ile MHP seçim işbirliği yapma konusunda anlaştılar mı? anlaştılar. O gün yazdığımı bir kez daha yazıyorum. AK PARTİ ile MHP nin seçim işbirliği zorunludur, olmalıdır. Zaman beni haklı çıkardı ve bir kere daha öngörülerimde yanılmadım. Çünkü GÖRÜNEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ.

Bakalım önümüzdeki günlerde neler yaşayacağız. Bekleyip göreceğiz. Seçimleri kim kazanırsa kazansın gerçek kazananı Türk demokrasisi, Türk halkı olacaktır. Yeni haberlerde yeni gelişmelerde buluşmak üzere kalın sağlıcakla. Ha bu arada unutmadan ŞENOLLLL ÇAY VARMI ÇAYYY !!.


yusuf güden ak parti ankara ankara etimesgut ak parti etimesgut adayları 31 mart seçim
YORUMLAR
0
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
11.05.2018 » 24 HAZİRAN 2018 ASRIN SEÇİMİ
13.04.2018 » AK PARTİ VE YEREL SEÇİMLER
20.03.2018 » NATO MÜTTEFİK Mİ, YOKSA....?
05.03.2018 » AFRİN'DEN KANDİLE
14.02.2018 » CHP NASIL İKTİDAR OLUR?!
14.02.2018 » SAADET PARTİSİ NEREYE KOŞUYOR?
 
 
 
 
yukari