Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

Banu Barlas

Atatürk'mü Dinsizleştirdi?!

Son yıllarda ortalıkta dolaşan 'Mış','Miş' lere göre Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Atatürk bizi dinden uzaklaştırmış...

11.03.2015 04:38:51 106875 Yazdır

Banu Barlas

Aziz Nesin demiş ki: " Mustafa Kemal ve zihniyeti bu millete ve İslama çok büyük oyun oynadı"

Bu ve buna benzer pek çok dedikoduda ise tarihimizin yanlış öğretildiği ve Atatürk'ün İslam düşmanı olduğu iddiaları dolaşıyor. Hadi tarih yanlış öğretildi,peki atam da mı bana yalan söyledi?! Bu iddiaları yapanların nenesi dedesi Türkiye'de yaşamıyor muydu?! Benim babamın babaannesi 110 yaşında öldü. Atatürk'ün doğumundan ölümüne bilen biriydi. Keza dedem... Onlar benim canlı tarihim!

Klavuzu karga olanların dikkatine; gaza gelmeyin... Atatürk'ü sevin sevmeyin kimin umurunda! İyisiyle kötüsüyle ölmüş bir fani sonuçta. Ancak şunu unutmayın ve bu konuda hassasiyetinizi koruyun ki; Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve dünyanın gıpta ile baktığı bir liderdir. Bugün hala onun hitabeleri, öğütleri güncelliğini korumaktadır. Her ne dediyse de çıkmıştır ve çıkmaktadır. Atatürk'ü koruma kanunu var konuşamıyoruz diyorsunuz diyorsunuz ama maşallah düz gidiyorsunuz!!!

Ben Atatürk'ü tabulaştırıp kalkan olarak kullananlara da karşıyım. Ancak şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum ki; Aziz Nesin'in kastı boşadır. Sorarım size, Atatürk dilimizi değiştirdi, alfabemizi değiştirdi, şeriatten çıkarttı dinsizleştirdi diyorsunuz ya hani; Kur'an-ı Kerim'in indiği Arabistan ne halde şimdi? Orada ahlaksız yok mu? Suç işlenmiyor mu? Fuhuş, hırsızlık yok mu? Hadi bunları geçtim, bugün dünya üzerinde Türkiye Cumhuriyeti'nden başka İslam ülkelerine sahip çıkan bir ülke var mı?

Ne oldu??? Dilsiz şeytanları mı savunacaksınız yoksa?! Neyi savunduğunuz ve nerede durduğunuz önemlidir. Safsataların peşinden gitmek isteyen ve sözde dindar geçinip Peygamber efendimizin; "Ölünün arkasından iyi konuşun" buyruğuna karşı gelenlerin yolu açık olsun. Onlar ki, dinsizliklerine, inançsızlıklarına, itikatsizliklerine Atatürk'ü bahane etmektedirler.

Bir şey söyleyeyim mi? Allah biliyor...Kimin ne olduğunu,kimin zararlı olduğunu... Bırakın geçmişi ve olmayanları uydurmayı, kendi yaşantınıza bakın ve dinden uzaklaşmanıza kılıf uydurmayın ; )

Banu Barlas Okumuş
atatürk aziz nesin aziz nesin atatürk için ne demiş tabulaştırmak
YORUMLAR
YORUM SAYISI: 1
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
  • Yazan : islam
    Tarih: 17.03.2015 15:40:58
    evet dini bizden uzaklaştırdı gidip ingilizlerin yaşam tarzını getirdi
YAZARIN DİĞER YAZILARI
16.07.2018 » 15 Temmuz'dan Halk Ne Anladı?
27.06.2018 » AÜ Rektörü Mustafa Ünal Nereye Koşuyor?
10.06.2018 » ANTALYA DAN OKYANUS ÖTESİNE SELAM ÇAKMA DA TAMAM!
08.06.2018 » ADI FETÖ!
18.05.2018 » GELECEK NESİLLER İÇİNSE SEÇİM…
06.05.2018 » KİM MÜNAFIK?!
16.03.2018 » Erdoğan’ın Arşa Yükselen Bu Sesleri Duymaması Mümkün mü?!
12.03.2018 » O İŞ ÖYLE DEĞİL!
06.03.2018 » Ak Parti’de Tüzük İhlal Şöleni!
26.02.2018 » Antalya’da Ak Parti mi AKP mi Kazanacak?
 
 
 
 
 
yukari