Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

Ahmet Mücteba Kuşçu

Antalya İl Başkanı Kim Olmalı

Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer'in aday olmayacağını açıklamasıyla gözler yeni il başkanı adaylarına çevrildi.

02.03.2018 05:23:29 807272 Yazdır

Ahmet Mücteba Kuşçu

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’in 10 Mart 2018 (Cumartesi) günü gerçekleştirilecek Ak Parti Antalya 6. Olağan İl Kongresi’nde aday olmayacağını açıklamasının ardından gözler yeni il Başkanı’nın kim olacağına çevrildi. Şuan her yerde konuşulan konu. Antalya’yı Ak Parti adına kim yönetecek. Bu sorunun cevabı kapalı kapılar ardında konuşuluyor. Temayül olacaktır elbette. Bu yazımızın konusu da bu olacak. İsmi geçen kişileri kısa da olsa tanıtmak ve ihtimalleri değerlendirmek. Şimdi adaylık için adı geçen ve tahminde bulunan isimleri ele alalım.

1-Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcılığı ve Medya Tanıtım Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan Hasan Yeşildağ, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Halkta karşılığı olan kişiler çıksın” çağrısına karşılık 10 binden fazla imza topladığını belirtti. Adaylığını açıklayan ilk isim. Çalışkan ve başarılı bir kişiliğe sahip.

2-Burhan Kılıç; Eski Antalya Milletvekili. Serik’li olan Burhan hoca’nın halkta karşılığı olan kişilerden olduğu aşikâr. Antalya’da 65 yaşında bir il başkanı büyük etki yapar mı elbette soru işareti. Burhan hoca’nın dinamik bir yapıya sahip olduğunu biliyoruz ama burası Antalya. Antalya için bir mağlubiyet daha kabul edilmez.

3-İbrahim Ethem Taş: Kepez’in taze il başkanı. Antalya’nın en tanınır siyasetçilerinden rahmetli Hamza Taş’ın oğlu. Yeni göreve gelmesine rağmen, Antalya’da Ak Partinin yöneticileri tarafından Burhan hoca’nın karşına çıkan en sağlam adaylardan birisi. Kısa zamanda Kepez’de gezilmedik esnaf ve el sıkmadık vatandaş bırakmayan ve arı gibi çalışmasıyla tanınan Taş’ın şansı biraz daha fazla, tabi aday olursa.

4-2007 ve 2011 yıllarında Antalya’dan Milletvekili olan Sadık Badak. Antalya’da ikamet eden Sadık Badak, aslen Burdur’lu. Şansı en az olan aday diye düşünüyorum. Lakin çalışkanlığı ile bilinen Badak sürpriz yaparsa hiç şaşırmam.
Şuan Antalya gündeminde en çok konuşulan konu. 10 kişiden 6’sının ilgisini çeken bu konu 1-2 güne netleşecek. Tabi bu isimlerden ayrıca adı geçen başka isimlerde var. Bekir Asri, Ali Çetin, gibi güçlü isimlerinde adı geçmekte. Tek aday çıkarma konusunda yıllardır ısrar eden Ak Parti bu sefer çok adayla seçime girmeli diye düşünüyorum. Genel merkezden atama yoluyla gelen İl Başkanlıklar ‘’halkta karşılığı olmadığı için’’ etki bulmuyor. Demokrasi şöleni gibi bir il kongresi olması dileğiyle diyorum. Kim olursa olsun, halkın sorunlarıyla ilgilenen ve ‘’çözüm odaklı’’ çalışan bir yönetimin gelmesi ve şu adını ‘’küskünler’’ denilen grubu teşkilata tekrar kazandırmalıdır. Gelen başkanın ilk işi bu olmadır. Başka Antalya yok bilinmeli ve buna göre hareket edilmelidir.
Kalın Sağlıcakla.
ahmet mücteba kuşçu ahmet mücteba kuşcu ak parti antalya il başkanı ak parti il başkanı adayı
YORUMLAR
0
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Henüz başka yazısı bulunmamaktadır.

 
 
 
 
yukari