Yükleniyor
yukleniyor
Sayfa yüklenme süresi bağlantı
hızınıza göre değişmektedir.

Banu Barlas

O İŞ ÖYLE DEĞİL!

Ak Parti Antalya İl Başkanlığı atama şenliği bitti ancak, skandallara imza atan konulara dair yorumlar giderek çoğalıyor.

12.03.2018 13:14:00 49799 Yazdır

Banu Barlas

Ak Parti Antalya İl Başkanlığı atama şenliği bitti ancak, skandallara imza atan konulara dair yorumlar giderek çoğalıyor. CHP’lilerin “Diktatör” yakıştırmasını haklı çıkartan skandal atama, aynı zamanda Ak Parti’nin de kendi anayasasının çiğnenme pahasına yapıldı.

Kayserilinin anasını boyayıp babasına satması misali; İl Başkanı Rıza Sümer”e görev bıraktırılmış olsa da, yönetimi allanıp pullanıp tezgâhta yerlerini almaya devam etti. Referandum hezimetinin faturası Rıza Sümer’e çıkartılmış görünse de o iş öyle değil…

Son yerel seçimde Ak Parti teşkilatı Serik ve Belek’de ikiye bölünmüştü. Ak Parti’nin temiz aday arayışı ile adaylığa getirilen Prof. Dr. Ramazan Çalık karşısında, Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek aday olmakta kararlıydı ve geri çekilmeye niyeti yoktu. Ak Parti Genel Merkeze son model 6 Audi yollamasına rağmen adaylığı kabul görmeyen Mecek resti çekince devreye Bakan Mevlüt Çavuşoğlu girmişti. İddialara göre Çavuşoğlu Mecek’e: “Seni milletvekili yapacağım” sözü vererek Serik’e destek olmaya ikna etti. Ertesi gün 400 den fazla araçlı Ak Parti Mecek konvoyu Serik’de gövde gösterisi yaparak destek vermişti. Verilen söz tutuldu mu, tutulmadı… Tıpkı Yerel Yönetim seçimlerinde maddi harcamadan kaçınmayan Cihan Bulut’a vaat edilen vekillik gibi, Mecek’e vaat edilen vekillik de yalan oldu.

Ak Parti’nin referandum hezimetinin faturası da SÖZDE Rıza Sümer’e kesildi. Yine iddialara göre Sümer’e vaat edilen vekillik ile Sümer sessiz sedasız yerini İbrahim Ethem Taş’a bıraktı. Saltanat ya bu… Seçim meçim hak getire tabii!

Gelelim İbrahim Ethem Taş’ın nasıl geldiğine… Antalya’nın en güçlü adayı Ak Parti’nin kurucularından, Erdoğan’ın dava arkadaşlarından Burhan Kılıç idi. Kılıç’a teklif genel merkezden gelmişti ancak, parti içindeki ağırlığından dolayı ‘Aday’ olarak ortaya çıkmamıştı. Zaten Kılıç’ı destekleyenler de Ak Parti’nin kurucuları ve Ak Parti’nin FETÖ ile mücadele eden tabanı idi. Kılıç adaylığını açıklamayacağını, ancak göreve layık görülürse üzerine düşeni layıkıyla yapacağını, İLK GÜNKÜ RUHLA, PIRIL PIRIL BİR YÖNETİMLE, KÜSKÜNLERİ GERİ KAZANARAK Ak Parti’ye hizmet etmeye devam edeceğini ifade etmişti.

Peki böyle bir toparlanmaya Ak Parti’yi bitiren, Erdoğan’ın birikimlerini tüketip altını oyan mevcut yönetim izin verir miydi? Önce Çavuşoğlu devreye girdi ve Ethem Taş’ın etrafında toplanın işaretini verdi. Sonra Erdoğan’ın dava arkadaşı ve Antalya’nın rakipsiz tek adayı Burhan Kılıç’ı elemek için Emine Erdoğan’la görüşme yapıldı. İbrahim Ethem Taş’ın kız kardeşi Zeynep Ayşe Taş, KADEM Antalya İl Başkanı olarak devreye girdi. Teşkilat başkanı Mustafa Ataş’ın da üstün çabalarıyla, Erdoğan’a görücüye çıkanlar Bifteğin yanındaki garnitür misali, sunulduklarıyla kaldı… Erdoğan’a aday olarak sunulan 6 kişinin 5’i görüntü de demokrasi için alenen kullanılmış oldu. Böylece Ak Parti’de ‘Avukat’ il başkanı geleneği Sümer’den Taş’a geçti.

Burhan Kılıç'ın otopark mafyası söylentileri yüzünden elendi muhabbetine gelince… O iş de öyle değil. Kılıç Erdoğan’ı, Erdoğan’da Kılıç’ı yakınen tanımakla birlikte, Erdoğan’ın Kılıç’a vefa borcu var. Bu seçim öncesi ortaya sürülen otopark mafyası safsatalarına da 5 yaşında çocuk inanmaz, inanmadı da zaten. Biz koskoca Ak Parti’ye atılan kutu para, gemicik, bakan yolsuzlukları iftiralarıyla seçime girip zaferle çıkmış bir kesimiz. Öyle çamuru at izi kalsınla işlerin yürümeyeceğini de herkes gayet iyi bilir. İlaveten, Sayın Burhan Kılıç’ın herhangi bir yanlışı, açığı olsa idi bunca yıl adı “Ak Abi” olarak değil, diğerleriyle birlikte anılırdı.

Burhan Kılıç’ın herhangi bir mafya ile alakası olacak olsa, AKP’lilerin elinde olan rant mafyasının içinde çok kolay olurdu. Bundan daha da büyük bir mafya da olamaz zaten! Kılıç’a yönelik çekilen kürekler boşa vesselam! Kılıç ve onu destekleyen Ak Parti tabanı bu olanlardan güçlenerek çıkacak. Doğru herkese göre göreceli olsa da, GERÇEK tektir ve tüm safsataların içindeki en büyük gerçek de, Burhan Kılıç’ın kolay lokma olmayacağıdır!

AKP’liler geçici ve antidemokratik yönetimin tadını çıkartadursun, Şimdilik parti onlara, dava Ak Parti tabanına kaldı… Gün ola devran döne, sap döne hesap döne ;)
ak parti il başkanı burhan kılıç rıza sümer ibrahim ethem taş antalya kongre
YORUMLAR
YORUM SAYISI: 1
YORUM YAZ
TÜM YORUMLAR
  • Yazan : Yusuf güden
    Tarih: 14.03.2018 00:44:48
    Demekki sorunlar tüm Türkiye de ayni. Dile getirmiş siniz teşekkür ederim BANU hanım...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
05.05.2020 » Anladık ki Bu Ülkede Hayvan Hakları Yok!
05.03.2020 » SOSYAL MEDYA KÜLTÜRÜ
15.11.2019 » TRAFİK CEZASI MI GELİR KAPISI MI?
05.11.2019 » ÜLKE KANSIZ ELE GEÇİRİLDİ!
14.07.2019 » YILLARIN SARI BASIN KARTI DA DAMADA KURBAN GİTTİ
06.06.2019 » NESİL ve AŞK…
25.04.2019 » PARTİNİZİN ADINI DİLSİZ ŞEYTANLAR KOYUN!
24.04.2019 » TÜREL NEDEN KAYBETTİ?
23.04.2019 » Sıra FETÖ'CÜ Olup Olmadığı Belli Olmayan KHK'lılarda Mı?
25.02.2019 » Bayrak İnmesin, Ezan Dinmesin!
 
 
 
 
yukari