HODRİ MEYDAN!!!

Yazı Tarihi: 30.07.2017 00:02:38
Mehmet Ali Başaslan
Mehmet Ali Başaslan
HODRİ MEYDAN!!!

Ak Parti olarak yenilenmemiz şart, birbirimize çelme takmamız, birbirimizi ötekileştirmemiz, birbirimizi küstürmemiz ve karalamamız bize asla yakışmaz.

Bu şuurdan uzak hareket edenlere bu kapı kapalıdır. Ak Parti senaryoların yazıldığı, kirli işlerin döndürüldüğü arka bahçeniz olmadı asla da olmayacak. Bu dava da birbirini sevmeyen, gruplaşmalara neden olan herkes bu eşikten lütfen çıkıp gitsin.

Eğer parti içinde ki küskünler artıyor, kırgınlıklar hadsafada ise bunun tek sorumlusu vardır oda teşkilat yöneticileridir. Yönetici olarak bütünleştirme sağlamıyor, muhalif sesleri artıyor ve tabana eğilemiyorsanız o koltukta oturmanın hiçbir anlamı yoktur. Kimse bu partiden büyük değildir, o koltuklarda hak etmeyenlerin babasının malı değildir.

Ak Parti kuruldu kurulalı ilk defa böyle muhalif bir ses oluştu, bu ses iyi dinlenmeli ve iyi analiz edilmelidir. Parti içinde kibir ve ulaşılamamazlıkta ne oluyor, unutmayın o kibirle balktığınız halk olmazsa siz birer hiçsiniz. Eğer üye sayısı arttığı halde bu oylara ve sokakta ki kitlelere yansımıyorsa burada ciddi bir yanlış var demektir, görevini layıkyla yapmayan yöneticiler ile bu yol asla yürülmez. Taban ve kitle daha İl ilçe yönetimlerinde kimlerin olduğunu bilmiyor, bu yöneticilerin bir çoğu daha toplantılarda tek bir söz hakkı dahi alıp konuşmuyor, fikir üretmiyor, bir katkı sağlamıyor ve o toplantılarda figuran gibi boy gösteriyorsa lütfen o koltukları işgal etmesin.

Yıllarca o koltuklara yapışıp kalmak iyi bir yönetici olduğunuzu göstermez, aksine bıkkınlığın, doymuşluğun olduğunun göstergesi olur. Yönetim toplantılarında bile 20 kişiyi zar zor bulan, yönetici olduğu halde iki kelamı dile getiremeyen, arkasında yürüyecek bir kitlesi dahi olmayan hatta ve hatta evinde bile oy bütünlüğü olmayanlar var. Siz önce eşinizden, kardeşinizden, evladınızdan oy almaya bakın.

Bir yönetici olarak Hz. Ömer adaletinden yoksunsan, Muaviye'nin kibrine sahipsen bir Ali çıkar ve Zülfikar'ı ile seni yerle bir eder unutmayın.

Biz bütünleştirici olalım dedikçe, susalım dedikçe yok sayıldık, sustuk ama onlar yine kendilerini düzeltmediler, artık konuşmayan dilsiz şeytandır.

Delege seçimlerinde dönen oyunların bir kısmını duydunuz, birde buz dağının görünmeyen yani tüylerinizi ürpertecek usulsüzlükleri var. Bu usulsüzlüklerinizde meydana çıkarsa sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak unutmayın. Bu delege seçilmerini rant savaşına döndüre Yöneticiler ve sorumlular çıkın ve istifa edin, istifa edin ki bizde hala sizde umut, onur var, gurur var, haysiyet var diyelim. Yazıktır günahtır be, hiçmi sıkılmadınız.

Bu dava hak davasıdır, haksızların ve haksızlık yapanların bu davada yeri yoktur.

Ülkeme, partime en önemlisi de halkıma zarar veren adamın ne yanında olurum nede arkasında dururum, bu gibi adamların sadece karşısında olurum ve emin olun benim gibi karşınızda duracak milyonlarca koca yürekli insan da var.

Şimdi bazılarınız bu da karalama, ötekileştirme değil mi diyecek emin olun değil, çünkü bu sadece bir isyan, bu sadece gırtlağa dayanmış kör bir bıçağın cana verdiği acı feryat. Bazı şeylere dur demenin vaktidir. Burada o şunu yaptı koltuğundan edelim, çamur atalım denmiyor burada bir özelerştiri yapılıyor ve artık bazılarına YETER deniliyor.

Hadi bakalım hodri meydan...

(NOT: Bu yazı sadece bir ile veya sadece bir ilçeye yazılmış yazı değildir, bu yazı görevini yapmayan, sıkıntı yaşanan Türkiye'de ki tüm teşkilatlar için yazılmış bir uyarıdır.)

Av. Mehmet Ali Başaslan
yukari