Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yürütülen 'Atık Yönetim Projesi' kapsamında atık ambalajların toplanmasında kullanılan araç sayısını arttıran Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, konuya dair yazılı bir açıklamada da bulundu.

Muhittin Böcek; "Geleceği düşünüyoruz, geri dönüştürüyoruz" sloganıyla yola çıktıklarını bildirdi. Atık ambalajların toplanmasında kullanılan araç sayısını 8'e çıkardıklarını ve Konyaaltı'nda geri dönüşümün başarıyla yürütüldüğünü vurgulayan Başkan Böcek, günde ortalama 40 ton atık ambalajın geri dönüşüme kazandırıldığını kaydetti. Otel, okul,hastane, konut ve marketler olmak üzere 400 noktada geri dönüşüm uygulamasının yürütüldüğünü işaret eden Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak ayda bin 200 tonun üzerinde ambalaj atığı topladıklarını vurguladı. Başkan Böcek, açıklamasında şunları belirtti: "Demir, çelik, bakır, kurşun, kağıt, plastik, kauçuk, cam, elektronik atıklar gibi maddelerin geri dönüşüm ve tekrar kullanılması, tabii kaynakların tükenmesini önleyecektir. Bu durum, ülkelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ithal edilen hurda malzemeye ödenen döviz miktarını da azaltacak, kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf sağlayacaktır. İşte bu amaçla yürüttüğümüz 'Atık Yönetim Projesi'ni, filo araç sayısını artırarak geliştiriyoruz." dedi.

Antalya'nın çehresini değiştiren ve Konyaaltı'nın görünümüyle bambaşka bir hava katan Muhittin Böcek, geri dönüşüm yoluyla da Belediyeye ve Konyaaltı'na epeyce katkıda bulunacağa benziyor.

Banu Barlas Okumuş


Kaynak: Banu Barlas