KIRCAMİ, ASKIYA ÇIKIYOR

Yaklaşık 30 yıldır imar bekleyen ve 9 mahalleyi kapsayan Kırcami bölgesinin 1/1000’lik uygulama imar planı Muratpaşa Belediyesi’nce askıya çıkarılıyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi

1/1000’lik plan
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaklaşık 30 yıldır imar bekleyen Kırcami bölgesine müjdeyi verdi. Muratpaşa Belediye Meclisi’nin 5 Kasım 2014 tarihinde yaptığı toplantıda kabul edilerek, Büyükşehir Meclisi’ne gönderilen Kırcami 1/1000’lik Uygulama İmar Planı, Muratpaşa Belediyesi’nce birkaç gün içinde askıya çıkarılacak.

‘Sözümüzü tutuyoruz’
Kırcami 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’nı hazırlayıp, Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdiklerini ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Bugün itibarı ile tarafımıza gönderildi. 62 paftayı içeren plan, birkaç gün içinde belediyemizde askıya çıkarılacak. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Çözüm odaklı yönetim anlayışı
Büyükşehir Belediye Meclisi’nce de onaylanan planın kendilerine bugün itibarı ile ulaştığına dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, şunları söyledi; “6-8 ay içerisinde parselasyon ve tapulama çalışmalarını tamamlamayı öngörüyoruz. Çözüm odaklı yönetim anlayışımızla, yılların sorunlarını çözüyoruz ve çözemeye devam edeceğiz.”

1 ay askıda kalacak
Doğuyaka, Topçular, Güzeloluk, Mehmetçik, Zümrütova, Yeşilova, Kırcami ve Alan Mahalleleri’nin tamamını, Fener ve Çağlayan Mahalleleri'nin ise bir kısmını kapsayan Kırcami Bölgesi 1/1000’lik Uygulama İmar Planı, Muratpaşa Belediyesi’nde 1 ay askıda kalacak. Yapılması olası itirazlar, 1 ay sonra Muratpaşa Belediye Meclisi’nde görüşülerek karara bağlanacak.


Kaynak: Banu Barlas