resim432099

ÖSSE Yatırım 16 yıldır Akdeniz Bölgesinde inşaat sektöründe profesyonel olarak hizmet veren, 7 ülkede partner ofisi bulunan uluslararası bir firma. ÖSSE Yatırım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Önder Baş’a şirket politikalarını ve Antalya’nın Rus uçağı, darbe girişimi, dolardaki artış sonrası sektörel durumunu sorduk.

“Kazan-Kazan Formülünü Uyguluyoruz”


Şirketimizin genel felsefesi ‘Çok satalım-Çok kazanalım’ değil; yatırımcıya alırken de satarken de kazandırmaktır. Gayrimenkul alımı, satımı, kiralanması, otel, recidence, villa, daire, dükkân gibi her tür emlak sunumumuzu kendi bünyemizde ve yatırımcılarımızla yapıyoruz.

Kazan-Kazan formülü ile beklemeden değerinde alım satımlarını ve kiralamalarını gerçekleştiriyoruz. Mortgage Kredi ve Sigorta İşlemleri konusunda, şirketimiz tüm sigorta şirketleri ve bankalarla özel faiz indirimleri üzerinden anlaşmalıdır. Alıcıya özel kredi başvurularına dair KKB sonuçları internet sitemiz üzerinden 5 dakika içinde sonuçlandırılıyor. Bunun yanı sıra, kendi inşaat projelerimizden sıfır faizli olarak 24 aya kadar kredi olanağı sağlıyoruz. Topraktan alım yapılması durumunda da alıcıya her türlü garanti şartlarını sunuyor ve teminatlarını veriyoruz. Yurtdışındaki yatırımcılarımız için de transfer, otel konaklaması hizmetlerini sunuyoruz.

ÖSSE: “Antalya’nın Marka Değeri Yüksek”

Türkiye’de ve dünyada her ne yaşanırsa yaşansın, Antalya’da inşaat sektörüne dair yatırımlar hiçbir zaman durmadı. Krizlere istinaden sektöre temkinli yaklaşan ve geri adım atanlar krizleri fırsata çevirme şanslarını kaybederler. Bizim sektörümüzde durmak her zaman zarardır. “ Ben küstüm, oynamıyorum!” deme şansınız yok. Sisteminizi yavaşlatabilirsiniz ancak durduramazsınız.

Ekonomi yatırımlarla büyür. Yatırım yapmayı bırakırsanız ekonomik büyüme sağlayamaz, istihdama faydalı olamaz ve bu durumda da ülke ekonomisine katma değer üretemezsiniz. Bu bağlamda yatırım yaptığınız yer de çok önemli elbette. Yatırımlarınız karşılık bulmuyorsa anlamı yok. Antalya inşaat yatırımı anlamında cazibe merkezidir. Gerek yurt dışından gerekse yurt içinden yatırımcıların ilgi odağıdır.

Şehirlerin kalkınmışlıkları o şehirdeki gayrimenkul fiyatları ile ölçülür. Antalya’da lüks konut fiyatlarının metrekaresi ortalama 3 bin lira civarındadır. Bunu daha global bir ölçekte değerlendirirsek; Antalya’da 1000 dolar, İstanbul’da 15 bin dolar, Paris’de 45 bin dolar, Monaco’da 55 bin dolar, New York’da 90 bin dolar civarındadır. Boğaçayı gibi projelerin hayata geçirilmesi ve Expo gibi projelerin devam ettirilmesi ile metrekare fiyatları çok yakın bir zamanda 8-9 bin dolara çıkacaktır.

“Antalya 2. Derece Deprem Merkezi”

Antalya’nın turistik, tarımsal ve iklim koşulları avantajının yanı sıra, deprem kuşağında 2. Derecede yer alması inşaat sektörünü oldukça cazip hale getiriyor. Yatırımcı, yaptığı yatırıma güven duymak istiyor. Falezlerin üzerinde yer alan Antalya’nın diğer bir avantajı da iklim. 2 ay kış, 2 ay aşırı sıcak yazın dışında neredeyse 8 ay bahar yaşanıyor. Bu da inşaat sektöründeki istihdamda devamlılık sağlarken, yaşanabilir kentler ölçüsünde Antalya’yı ön plana çıkartıyor.

2017’ de de yapıtlarımızla insanların hayallerini gerçekleştirirken, yatırımcılar için de cazip olanaklar sunmaya devam edeceğiz.

resim111861


Kaynak: Banu Barlas