İsrail kara hakekatında sınıfta kaldı. Filistin'in iman gücü ve inancı ağır basınca İsrail askerleri kayıp vermeye başladı. Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gazze'ye saldıran İsrail askerlerinin pusuya düşürüldüğünü ve 7 askerin yaralandığı ifade edilmişti. İsrail'in Jerusalem Post gazetesi ise, 'Kara operasyonunda öldürülen ilk İsrail askeri' başlıklı haberinde, Kassam Tugayları'nın 1 İsrail askerini öldürdüğünü duyurdu. İsrail Başbakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada da İsrail askerinin öldürüldüğü doğrulandı.

İsrailli bir başka asker de Hamas'ın keskin nişancıları tarafından vuruldu. Kassam Tugayları'nın yazılı açıklamasında, "Keskin nişancılarımız, Han Yunus'un doğusunda yer alan El-Karara beldesinde bir İsrail askerini yakın mesafeden vurdu. Ayrıca Gazze Şeridi'ndeki Beyt Lahya'nın kuzeyinde konuşlanan İsrail askeri araçlarına 10 havan topu fırlatıldı" ifadesi kullanıldı. İsrail ordusu da Gazze'de kara harekatı başlatılmasından bu yana ilk İsrail askerinin öldüğünü duyurdu.

Kassam: "2 İsrail askerini öldürdük"
Kassam Tugayları'nın açıklamasına göre, Beyt Lahiye bölgesinde 2 İsrail askerinin öldürüldüğü belirtildi. Açıklamada, Gazze'ye saldıran askerlere Kassam Tugayları tarafından 'Parça tesirli bomba atıldı ve 2 İsrail askeri öldürüldü, 7 asker yaralandı' bilgisi verildi.


Kaynak: Banu Barlas