Antalya Emniyeti Huzurlu bir Ramazan Bayramı için tüm tedbirleri aldı. Antalya Emniyetinin "Huzur Planı" olarak adlandırdığı uygulamada, bayram süresince emniyet, asayiş ve trafik tertip ile tedbirleri arttırılacak, suçun oluşmadan önlenmesi sağlanacak.

Antalya'da kalabalık cadde ve sokaklar, durak, alışveriş merkezi, terminal ve limanlarda olası her türlü tehlikeye karşılık yıldırım ekipleri ve güven timleri yaya ve motorize olarak görev yapacak.

Emniyetten yapılan açıklamada, halka açık yerlerde taşkınlık ve gürültü gibi davranışların önlenebilmesi amacıyla denetimlerin daha sık yapılacağı ifade edildi. Vatandaşların dini duygularını istismar ederek fitre ve zekat adı altında yasal olmayan şekilde para toplayan kişilere yönelik de tedbirlerin alınacağına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Bayram namazı öncesi ve sonrası oluşabilecek olumsuzluklara karşı alınacak gerekli tedbirlerin yanı sıra arife günü ve bayramın diğer günleri yapılacak mezarlık ziyaretlerinin huzur ve güvenlik içinde gerçekleştirilebilmesi için, şehitlik ve mezarlıklar çevresinde motorize ve yaya devriyelerce gerekli önlemler alınacaktır. Kavşaklarda dilencilik ve satıcılık yaptırılan çocuklarla ilgili denetimler artırılacaktır. Ayrıca trafik yoğunluğunun artacağı düşünülerek, karayollarında trafiğin tanzimi ve denetimi ile görevli ekiplere takviye personel görevlendirmesi yapılarak önemli kavşak, geçit ve güzergahlarda sabit ekipler konuşlandırılacaktır."


Kaynak: Banu Barlas