Ramazan Bayramı'nı memleketi Antalya'da geçiren Baykal, bayram namazını Tekeli Mehmet Paşa Camii'nde kıldı. Baykal'a CHP Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan, Arif Bulut ve Yıldıray Sapan eşlik etti.

Namazın ardından Baykal ve diğer milletvekilleri, Avcuoğlu Börek'e geçti. Burada Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Deniz Baykal'ın karşılaşması, hoş bir diyaloğa sahne oldu.

Börekçiye önce gelerek CHP eski lideri için ayrılan masaya habersiz oturan Menderes Türel, Baykal'ı masaya davet etti. Bu davet üzerine Baykal esprili şekilde, "Bizim yerimizi işgal etmişsiniz. Tamam belediyeyi aldınız ne yapalım,  ama Avcuoğlu'ndaki masayı da böyle olmaz ki" dedi.

Bunun üzerine Türel  "Arkadaşlarım buraya oturmuşlar. Sorduk 'Burası kimin' dedik, 'Deniz beye ayırmıştık' dediler. Ben de 'Deniz Bey'in koltuğunda hiçbir zaman gözümüz yok' dedim" sözleri, karşılıklı gülüşmelere neden oldu.
Baykal ve Türel, gülerek ayrı ayrı masalarda böreklerini yediler.

Kahvaltı sonrası Türel, salondan ayrılırken yine Baykal ve diğer milletvekilleri ile bayramlaşarak salondan ayrıldı. Öte yandan Deniz Baykal ve diğer milletvekillerinin hesabını AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ödeyerek güzel bir jest yaptı.


Kaynak: Banu Barlas