Büyükşehir yasası ile birlikte Antalya'nın tüm ilçeleri de illerdeki nimetlerden yararlanacak. Büyükşehir Yasası ile birlikte kültürel faaliyetlerde tüm ilçelere yayılıyor“Biz bu kanunu şehre ne varsa köyde de olsun” diye çıkardık diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatı ile yazlık sinemalar Antalya’nın 19 ayrı ilçesine yayılıyor. Yazlık sinema nostaljisini yeniden vatandaşlar ile buluşturan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı son yıllarda vizyona giren Türk filmleri ile Antalyalıları buluşturuyor.

İlk gösterim Elmalı Belediyesi önünde kurulan açık hava sinemasında Ata Demirer’in “Eyvah Eyvah 3” filmi gösterildi. Elmalılar açık hava sinema etkinliğine büyük ilgi gösterdiler. Filmi büyük bir keyifle izleyen Elmalılılar, eski yazlık sinema nostaljisi yaşadı. Gösterim sırasında izleyicilere Elmalı Belediyesi tarafından patlamış mısır ikram edildi. Etkinlikten büyük memnuniyet duyan vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti.

Elmalı ilçesinden başlayan etkinlik sırasıyla Demre, Kaş, Finike, Kumluca, Kemer ve Korkuteli ilçelerinde halka buluşacak. Açık hava sinemasında gösterimler saat 21.00’de başlıyor. Filmler orijinal DVD’lerden dev perdelere yansıtılıyor. Patlamış mısır ve içeceklerini yanlarına alan sinemaseverler, sıcak Antalya günlerinde açık havada film izlemenin tadını çıkarıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu,“İsteyince tüm ilçelere hizmet götürülebiliyor. Açık hava sinemaları ile başladık. ASMEKleri tüm ilçelere yayarak hizmet ağımızı genişleteceğiz. Buradan bir müjde vermek istiyorum. Antalyalıların çok seveceği projelerimizi de birbir hayata geçireceğiz.” dedi.Ücretsiz sinema gösterimi programı şu şekilde:“14-15 Ağustos’ta Demre Belediyesi Önü, 16-17 Ağustos’ta Kaş Limanı Festival Alanı,18-19 Ağustosta Finike Belediyesi Kent Meydanı,20-21 Ağustos’ta Kumluca Belediyesi Önü, 22-23 Ağustos’ta Kemer ve 24-25 Ağustos tarihlerinde ise Korkuteli Osman Çeşmesi.”

Gündüz sıcaklardan bunalan insanlar için yaz sinemasının keyfi paha biçilemez...


Kaynak: Banu Barlas