Raylı sistem hattının geçiş güzergâhında sınırı bulunan 20 mahallede oturan vatandaşlar, sandığa giderek raylı sistemi oylayacak. Bu mahallelerde yaşayan Antalyalılara 'Raylı sistem hattını istiyor musunuz?' sorusu sorulacak. Raylı sistem projesi, vatandaşlardan onay alması durumunda hızla başlayacak ve 2016 EXPO açılışına yetişecek. Eğer Antalyalılar raylı sistem hattını istemezse, proje iptal edilecek.

SEÇMEN LİSTELERİNDE İSİMLERİ OLANLAR OY KULLANACAK
Kanunların belediyelere verdiği kamuoyu yoklaması yapma yetkisi kapsamında yapılacak oylama için, seçim kurulundan mühürlü sandıklar ve oy kullanma kabinleri temin edildi. Ayrıca seçimlerde oy kullanacak kişilerin belirlenmesi için, seçim kurulundan mahallelerin seçmen listeleri alındı.
Her bir mahalle için ayrı ayrı muhtar, bir aza ve bir belediye görevlisinden oluşan sandık kurulları oluşturuldu. Bu kurullar oy kullanma ve sayım işlemlerinin sorunsuz geçmesi için çalışacak. Seçim kurulundan alınan seçmen listelerinde isimleri bulunan Antalyalılar, 31 Ağustos Pazar günü saat 09.00'dan itibaren muhtarlıklara gelerek oylarını kullanacak. Oy kullanama işlemi, saat 17.00'ye kadar devam edecek. Mühürlü sandıklar sandık kurulları tarafından açılacak ve aynı gün içinde sayımlar yapılacak.

OY KULLANACAK MAHALLELER
Muratpaşa Belediyesi: Kızıltoprak, Meydankavağı, Mehmetçik, Tarım, Topçular, Yeşiloca, Yenigöl, Yeşilköy
Kepez Belediyesi: Göksu, Altınova Sinan
Aksu Belediyesi: Cihadiye1, Güzelyurt, Soğucaksu, Konak, Hacıaliler, Macun, Barbaros, Çalkaya, Solak, Pınarlı


Kaynak: Banu Barlas