Adanalılar günlerdir süren şehir terörüne ve şehirlerine zarar verilmesine tepki gösterdi. Kılıcı, sopayı kapan PKK'lı peşine düştü.

Adana'da terör örgütü yandaşları birçok caddede ateş yakarak yolu tarfiğe kapattı. Başka bir grup, sopa ve kılıçlarla terör örgütü yandaşlarını kovaladı.

Adana'da Kobani'yi bahane eden terör örgütü PKK sempatizanları, birçok caddede ateş yakarak yolu trafiğe kapattı. Başka bir grup elinde sopa ve kılıçlarla terör örgütü yandaşlarını tepki gösterdi.

Kentin farklı bölgelerinde eylemler yapan terör örgütü PKK yandaşları, D-400 karayolunda da ateş yakarak trafiği kapattı. Bunun üzerine karşı bir grup toplanarak PKK yandaşlarının kapattığı yola geldi. Pompalı tüfek, kılıç ve sopalarla D-400 karayoluna çıkan grup, PKK sempatizanlarını kovalayarak trafiğin tekrar akmasını sağladı.

Olay yerine özel harekat ve terörle mücadele ekipleri sevk edildi. İki grup arasına giren ekipler, havaya ateş açarak grupları ayırdı. PKK sempatizanlarını kovalayan gruba polis, zırhlı araçlardan “Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyoruz. Onlardan farklı olduğunuzu gösterdiniz. Sağ olun” anonsu yaptı. Sakinleşen grup daha sonra İstiklal Marşı okudu.


Kaynak: Banu Barlas