Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir terörlerine tepki gösterdi ve "Askerimiz de Polisimiz de ne gerekiyorsa yapacak!" dedi ve şöyle devam etti: "Kimse polis ve askerimizin kalkan olmasını beklemesin, bize de akıl vermeye kalkmasın, bundan sonra ne gerekiyorsa onu yapacaklar!" şeklinde açıklamada bulundu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin 2014-2015 Akademik Yılının açılış töreninde konuşan Erdoğan Kobani eylemlerine ilişkin, "Bölücü terör örgütü bu işin baş sorumlusudur. Polisimizi şehit edenler ortada. Kusura bakmayın kimse akıl vermesin. Polis ve askerin kalkanla müdahalesi etmesi yeterli değil. Artık ne gerekiyorsa onu yapacaklar." dedi.

"ASKERİMİZ POLİSİMİZ GEREKENİ YAPACAKTIR"

Bölücü terör örgütü bu işin baş sorumlusudur. Yani o çocukların eline molotofları verenler, taşları verenler bunlarla beraber hatta silahı verenler, işte polisimizi, polislerimizi şehit edenler ortada. Bütün bunlara karşı polisimiz ne yapacak, hala kalkan mı tutacak? Kusura bakmasınlar, kimse de bu konuda bize akıl vermesin. Artık ne polisimizin ne askerimizin kalkanla bu işin önüne geçmesi mümkün değil. Gereği neyse askerimiz de polisimiz de bundan sonra onu yapacaktır.49 rehinenin kurtarılmasına ilişkin de kısa bir değerlendirmede bulunan Erdoğan, "49 rehine olayında soğukkanlı davranmamız gerekiyordu. 102 günün sonunda vatandaşlarımızı kurtardık. 49 kişiyi nasıl kurtardınız diyorlar. Ne verdiniz de kurtardınız diyorlar. Ne verdiysek verdik işi bitirdik mi sen ona bak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Birkaç gündür eski Türkiye'yi diriltmek adına yeni birtakım girişimlerin sahnelendiğini görüyoruz. Dikkatinizi çekiyorum, birkaç gündür sergilenen şiddet eylemlerinin arkasında sadece bir örgüt, sadece bir siyasi görüş yok. Baktığınızda eski Türkiye'nin tüm aktörlerinin açık ya da gizli şekilde bu şiddet eylemlerine destek verdiğini görüyorsunuz.

"YA İNSAF BE!"

Şu anda Türkiye'de bakıyorum ki bazı siyasiler çıkmış şunu konuşuyor, 'Tezkereye oy vermedik ama yeni bir tezkere'. Nedir? 'Sadece Kobani'ye yönelik bir tezkere yapabiliriz'. Ya insaf be. Şimdi Kobani'den 200 bin insanı Türkiye evine almış onlara ev sahipliği yapıyor ama sen 200 bin insanı öldüren Esad'ı korumak için mi bunu yapıyorsun? Suriye'de devlet terörü var ve bu devlet terörünün başı da Esad'tır.
Kaynak: Banu Barlas