Antalya'nın Alanya ilçesinde derneklerde kumar oynandığına ilişkin ihbarla birlikte Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Antalya’nın Alanya ilçesinde, iki derneğe yapılan kumar baskınında 67 kişi gözaltına alındı.Edinilen bilgiye göre, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, dün gece kumar oynatılan iki derneğe baskın düzenledi.

Polis ilk baskını Cumhuriyet Mahallesi Sanayi içerisindeki bir derneğe yapınca, tombala makinesi ve tombala malzemeleri ve üç televizyona el koydu. Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçlarından dernek işletmecisi Ö.B. (44) ile birlikte kumar oynadıkları iddia edilen 42 kişi gözaltına alındı. Kumar oynayan 42 kişiye Kabahatlar Kanununa muhalefetten kişi başı 189 TL para cezasına kesildi.

İkinci baskın Saray Mahallesi Toramanlar sokak üzerindeki dernek binasına düzenlendi. Baskında kumar malzemeleri olan taş ve iskambillere el konulurken, kumar oynayan 25 kişi yakalandı. Olayla ilgili, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçlarından dernek işletmecisi F.Ç. gözaltına alındı. Kumar oynayan 25 kişiye Kabahatlar Kanununa muhalefetten ayrı ayrı 189 TL para cezasına çaptırıldı. İki dernekte kumar oynarken yakalanan 67 kişi, emniyet müdürlüğünde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Derneklere ilişkin herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor.


Kaynak: Banu Barlas