Antalya'da yerel olarak yayımlanan Akdeniz'de Yeni Yüzyıl gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İdris Özyol, iş çıkışı kimliği belirlenemeyen 3 kişi tarafından darp edildi. Saldırganlar kaçarken Özyol, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Antalya'da yerel olarak yayınlanan Akdeniz'de Yeni Yüzyıl gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İdris Özyol, iş çıkışı kimliği belirlenemeyen 3 kişi tarafından darp edildi. Saldırganlar kaçarken Özyol, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay, dün akşam saatlerinde Kızılsaray Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre gazeteden çıkan İdris Özyol, 3 kişinin saldırısına uğradı. Çevreden kişilerin çığlıkları duyması üzerine şüpheliler kaçarken gazeteci Özyol, gazetedeki arkadaşları tarafından çağrılan ambulansla Antalya Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sol eli, göğüs kafesi, yüz bölgesi ve başında ağrılar hissettiğini belirten Özyol, ilk müdahalenin ardından röntgen odasına alındı. Röntgende kırık olmadığı tespit edilen Özyol hastanede müşahede altına alındı. Polis darp olayını gerçekleştirip kaçan 3 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Muratpaşa ilçesi Kızılsaray Mahallesi'nde bulunan gazete binasından sokağa çıktığı sırada iyi giyimli, 1.80 boylarında, esmer tenli 3 kişinin karşısından yürüyerek geldiğini, kişileri geçer geçmez birisinin ‘pardon’ diyince kendisinin de onlara dönerek baktığını anlatan İdris Özyol “Bir anda tekme ve yumruklarla saldırdılar, beni yere düşürdüler, vücudumun her yerine, yüzüme ve sol elime tekmelerle yumruklar attılar. Daha sonra ise kaçtılar.” dedi.

FAİLLERİN 2'Sİ YAKALANDI AZMETTİREN MHP İL VE İLÇE BAŞKANI MI?Gazeteci idris Ozyol'a kumpas olayının azmettiricisi MHP Muratpaşa ilçe başkanı Talu Bilgili ve İl Başkanı Mustafa Aksoy mu?   Olayın Muratpaşa belediyesi'nde yaşanan poster asma eylemiyle bir ilgisi var mı? Antalya Emniyeti olayın failleri ve azmettirenlerle ilgili bir ipucu elde etti mi ?

İdris Özyol'u geçmiş olsun dileği ile arayıp desteklerimi bildirdiğimde failleri bilip bilmediğini sordum. Bir süre önce MHP Antalya Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili ve İl Başkanı Mustafa Aksoy tarafından telefonla tehdit aldığını söyleyen Özyol, azmettiricilerin de bu iki şahıs olduğunu düşünüyor. Özyol'un düşüncesinin haklı olduğunu gösteren facebook yayını ise büyük spekülasyonlara sebep oldu. İşte o paylaşım:

resim743383

Gazeteci büyüğüm, meslektaşım Sayın İdris Özyol a organize olarak düzenlenen darpı kınıyorum! Bir can borcumuz var o da Allah’a!!! Tamamen farklı siyasi görüşe sahip olmama rağmen meslektaşımın yanında, kendisine yapılan ve yapılacak her susturma hareketinin, ahlaksızlığının, acizliğinin karşısındayım! Failler kamera görüntüleriyler ortaya çıkmış durumda! Azmettiricinin MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili olduğu iddiası var. Bunu gidip yüz yüze görüşeceğim ve arkasında her kim varsa erkekliğini görmek isterim. Yanınıza kalmayacak, bırakmayız!!!

Hukuku ve insan haklarını bir tarafa bırakıp; kime göre doğru ve kime göre yanlış olduğu tartışılır, tamamen göreceli her durumda güce başvuracaksak, bizi yönetenleri de demokrasiye göre değil, fiziksel güç anlamındaki şampiyonluğa göre seçmeliyiz! Yine demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü yok sayanların da hakkını güç ile aradığını gördüğümüzde ilk olarak 'Yok' saydığı demokratik hakkı ve hukuku elinden alarak seçme ve seçilme hakkının engellenmesi gerekir.

Banu Barlas


Kaynak: Banu Barlas