Antalya Muratpaşa Belediyesi '50 Yeni Park' projesi kapsamında tamamladığı 4 yeni parkın açılışını yaptı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın parklardan birinine MHP'li eski il başkanının adını verince açılış töreni oldukça renkli geçti.

CHP ve MHP'li parti yöneticileri ile birlikte yapılan açılış kurdelesi birlikte kesildi. Muratpaşa Belediyesi, Lara bölgesinde yapımı tamamlanan Nazım Hikmet Ran, Nasreddin Hoca, Aşık Veysel Şatıroğlu, MHP eski İl Başkanı Turan Atasever’in adını verdiği 4 parkın açılışını toplu törenle gerçekleştirdi. Açılışta parklardan birine 1995 yılında bir trafik kazası sonrası hayatını kaybeden MHP Antalya eski İl Başkanı Turan Atasever’in isminin verilmesi üzerine CHP ve MHP’nin il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaptığı konuşmada, normalde yapımı tamamlanan 4 park için başka belediyelerin tek tek açılış töreni düzenlediğini ancak kendileri için törenden daha çok hizmetin önemli olduğunu vurguladı. Parkların yeni yaşam alanları oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, şöyle konuştu:"Bizim memleketimizin yetiştirdiği bütün değerlere sonsuz saygımız vardır. İlçemizde çalışmalarımızı yaparken bunları mutlaka düşünüyoruz. Bütün mahallelerimizde etüt merkezileri açıyoruz fırsat eşitliği sağlıyoruz. Parklarımızda tören kısımlarını pek önemsemiyoruz. Dört parkımızı birden törenle açıyoruz. Normalde bir çok yerde her birisine ayrı bir tören yapılırdı. Verilen hizmet törenden daha önemli bizim için. Nazım Hikmet Ran, Nasreddin Hoca, Aşık Veysel Şatıroğlu parkımıza verdik. Bir parkımıza da memleketimizin yetiştirdiği nadide siyaset adamlarımızdan bütün siyasi partilerin herkesin saygısını ve sevgisini kazanmış. O da bizim gibi vatandaşa hizmet etmek için siyaset yapan ve benim de tanışma fırsatı bulduğum rahmetli MHP eski İl Başkanı Turan Atasever’in adını verdik.""MHP’NİN ÖNEMLİ SİYASETÇİLERİNDEN BİRİ"MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya’da parklardan birinde MHP’nin önemli siyasetçilerinden birinin adının verilmesine mutlu olduklarını belirtti. Siyasetin kardeşlik ve barış içerisinde vatandaşa hizmet için yapılması gerektiğini vurgulayan Kaya, bu şekilde güzel birlikteliklerin devam etmesini diledi.Açılış iki parti temsilcilerinin kurdeleyi birlikte kesmelerinin ardından sona erdi.


Kaynak: Banu Barlas