FETÖ'nün hala etkin olduğu, halkın iradesinin hiçe sayıldığı, Reisin karga klavuzlar tarafından bilgilendirilmediği, eksik ve yanlış bilgilendirildiği bir kez daha İSPATLANDI!

FETÖ'nün hala etkin olduğu, halkın iradesinin hiçe sayıldığı, Reisin karga klavuzlar tarafından bilgilendirilmediği, eksik ve yanlış bilgilendirildiği bir kez daha İSPATLANDI!


Reis halkın hiçe sayıldığını, teşkilat başkanının ve malum yapılanma maşalarının adayları kendilerine göre belirlediğini biliyor mu? Reis Ak Parti tüzüğünün ayaklar altına alındığını, halktan birini yapmamak adına demokrasinin hiçe sayıldığını, on binlerce imza toplayan ve Ak Partii'nin kurucu abilerinden olan isimlerin aday havuzuna alınmadığını biliyor mu?!

Ak Parti teşkilat başkanlığı atamalarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen İSYAN seslerine Antalya’da eklendi. Geçtiğimiz hafta yapılan SÖZDE temayül sonrası, aday olan isimlerden, Ak Parti’nin kurucularından ve “Birleştirici abi” olarak görülen isimlerinden Burhan Kılıç ve halktan on binlerce imza toplayan Hasan Yeşildağ gibi isimlerden Ankara’ya mülakata çağrılmayanlar olduğu gibi, aday olmayanlardan Kadir Sarıcalar’ın çağrılması da şaşkınlık yarattı.

Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş halka yakın adayları nasıl ve neye göre eledi bilinmez ancak, mülakata çağırdığı adayları da YEM olarak kullandığı aşikar… İddialara göre Sümer’in çizilmesinin akabinde İbrahim Ethem Taş’ı işaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Taş’ın etrafında toplanın talimatı vermiş. Yani geçmiş dönemde Rıza Sümer’in tek aday olarak gösterilmesi gibi bu kez de Taş SÖZDE seçilmiş başkan adayı oldu. Kulislere sızan bu bilginin doğruluğu da, dünkü açıklama ile belli oldu. Bu durumda malum ilan edilirken temsili mülakata çağırılan diğer 5 aday da kullanıldıklarını anladıklarında iş işten geçmiş oldu!

Temsili DEMOKRASİ dahi denilemeyecek ANTİDEMOKRATİK yolla adaylara ön kıyım yaparak, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkartan Ataş, Teşkilat Başkanı olarak Ak Parti’nin tüzüğünü de hiçe saymış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bundan haberi var mıdır, yok mudur bilinmez ancak, Ak Parti tüzüğüne aykırı belirlenen bu il başkanlığı seçimi muhalif basına ciddi malzeme oldu.

İl ve ilçe kongrelerini düzenleyen 46’ncı maddenin 4’üncü fıkrasının 3’üncü parağrafında: “Bir kongre döneminde, alt kongrece bir teşkilat kademesinin zorunlu veya ihtiyari organlarına seçilen kişiler, aynı kongre döneminde üst kademe organlarına başkan adayı olamaz ve aday gösterilemez” diyor.

15 Eylül 2017’de tek aday olarak Kepez ilçe başkanlığına atanan İbrahim Ethem Taş, “Bir kongre döneminde, alt kongrece bir teşkilat kademesinin zorunlu veya ihtiyari organlarına seçilen kişiler, aynı kongre döneminde üst kademe organlarına başkan adayı olamaz ve aday gösterilemez.” Tüzüğüne rağmen, tüzükten bihaber veya tüzüğü kim takar edasıyla İl Başkan adayı olarak Erdoğan’a altın tepside sunuldu. Aynı kongre döneminde zorunlu organa seçilmiş bir kişi böylelikle hem ilçe başkanı oldu, hem de il başkan adayı… Merak ediyorum; il ve ilçe başkanlığı seçimleri aynı gün yapılmış olsaydı, Ethem Taş hem Kepez’e hem de İle mi aday gösterilecekti?! Hangisi tutarsa misali…

“Ak Parti Kendi Tüzüğünü Bile Takmıyor” şeklinde atılan başlıklar, en çok Ak Parti seçmeni tarafından onay gördü. Zira para kapıları kapanmaması adına sessiz kalan iktidar yalakaları gerçekleri yazıp halkı seslendirmekten ziyade, SÖZDE seçilmiş il bakanını tebrik etmekle meşguldüler!

Halk dinlenmiyorsa, atanmışları seçmek zorunda bırakılıyorsa, Ak Parti Tüzüğü yok sayılıyorsa, davaya gönül vermiş insanlar üçer-beşer, yüzer-biner küstürülüyorsa, ülke tam da FETÖ'nün istediği konuma geliyor demektir!

Banu Barlas